2014. március 30., vasárnap

03.30 Steamroller@Cantina eredmények

03_30_SR Report!

Top 11 Players

NameFactionScore (SoS)(CP)(PC Destroyed)
WolfiKhador4 (6.0)(1)(138)
ZaggarLegion of Everblight3 (9.0)(7)(112)
AKCSCryx2 (6.0)(6)(93)
FefeTrollbloods2 (6.0)(1)(74)
xorTrollbloods2 (5.0)(11)(95)
NessosProtectorate of Menoth1 (7.0)(7)(72)
PiteSkorne1 (7.0)(2)(56)
CarlosCryx1 (1.0)(0)(51)
RudiCircle Orboros0 (6.0)(4)(45)
PattisonSkorne0 (5.0)(0)(24)
FeketelovagLegion of Everblight0 (4.0)(2)(49)


Highest CP :

Player NameFactionCP Total
xorTrollbloods11


Undefeated after 4 rounds!

WolfiKhador

Best in faction

Circle OrborosScore
Rudi0
CryxScore
AKCS2
KhadorScore
Wolfi4
Legion of EverblightScore
Zaggar3
Protectorate of MenothScore
Nessos1
SkorneScore
Pite1
TrollbloodsScore
xor2
Fefe2

Report generated by Dohyou

2014. március 28., péntek

L5R egy kezdő szemével, első rész

Sziasztok,


Ezen a blogon már jelent meg egy írás L5R a BBZS sarokban, de most én is írok egyet, egyrészt mert ráérek, másrészt medig azért mert még az elején vagyok a dolgokanak és ez a mostani tudásszínt és nézőpont később már nem lesz elérhető.
Warmachine témában kértem meg egy kezdő srácot hogy írja össze élményeit most amíg még kezdő és még idegen neki minden. Ebből sok tapasztalatot lehet leszűrni azoknak akik a közösséget szervezik és szeretnének új embereket bevonzani a hobbijukba amit szeretnek.

Első kontaktus

Az L5R kifejezéssel itt-ott találkoztam az interneten, de nem tudtam pontosan hogy ez szerepjáték, vagy számítógépes játék, vagy valami más. Bekavart még a Left 4 Dead vagy hasonló nevű konzolos játék, aminek hasonló volt a rövidítése.
Akkor kezdett begyűrűzni az egész amikor BBZS( aki amúgy egy őrült )-vel a Cantina klubban játszottunk egy High Commandot és a szomszéd asztalnál L5R szerepjátékot játszott pár srác. Fél füllel hallgattuk a párbeszédeket, de inkább kínos volt mint élvezhető, ezt a japános beszédmodort nagyon nehéz nekünk szittyáknak reprodukálnunk. Ekkor mondta BBZS hogy van ám ebből egy kártyajáték is ami kurva jó és hogy régebben ki is próbálta. Erre csak hümmentettem, de nála beindultak a gyűjtőösztönök és nem telt el sok idő és felkutatta a magyar L5R kártyásokat, kiderítette hogy most kezdődik az Ivory edition és teljesen ráfüggött a cuccra.

Lifestyle game és időkorlátok

A "lifestyle game" kifejezést egy podcastban hallottam és azt takarja hogy vannak játékok amelyek komplexek és kitöltik az ember életét, a fő hobbijává válnak, ezekkel a gondolatokkal fekszik és ezzel kel. Az én mindennapjaimban ezt a szerepet a Warmachine / Hordes tölti be, van blog, Facebook csoport, szervezem a havi versenyt, kijárunk külföldre versenyezni, szóval van vele tennivaló. Viszont van egy csomó jó játék, figurás és kártyás egyaránt ami zseniálisan jó, de ugyanilyen lifestyle játékok, és az embernek csak X mennyiségű szabadideje van és sehogy sem lehet őket betenni egymás mellé. BBZS-vel és Lamalassal játszottunk Netrunnert amikor kijött, de ezt sem lehet, legalábbis én nem tudom félgőzzel művelni. A Netrunner LCG pedig elrobogott mellettünk, mire beszereztük az alapdobozt ( ami kezdéskor kifogyott és hónapokig nem volt kapható ) a játék már szinte kiszórta az összes "data packot" az első ciklusban. Aztán egymás között nehezen hoztuk össze a meccseket, mivel a fő hobbinkat nem függesztettük fel. Végül úgy végeztünk, hogy BBZS és én is rendelkeztünk úgy 40.000 forintnyi Netrunner kártyával, és még mindig el voltunk maradva vagy fél évvel az aktuális métától. Szóval rájöttem arra, amit azért sejtettem de nem akartam magamnak beismerni hogy nem fér meg egymás mellett két lifestyle game.

L5R

BBZS mint mondtam felkutatta a magyar métát és amint tudott beszerzett egy Matter of Honor dobozt és bemutatta nekem a játékot. Megmondom őszintén nekem nagyon nehéz volt, és még most is nehéz ráéreztem a játékra. A Netrunner hasonlóan használta a kulcsszavakat amikkel a kártyák egymásra hivatkoztak, ez a része jól le van kezelve a szabályoknak, a demo dobozzal elég egyszerűen el is lehet kezdeni játszani.
Emperor Edition - Ivory Edition?
Warmachine / Hordesben 2010-ben volt kiadásváltás, ott az ólomfigurák megmaradtak, de az adatkártyáik és a játék fő szabályrendszere erősen át lettek gyúrva. MK1 és MK2 között nem volt átjárhatóság, új kártyák, új szabálykönyv, újra kellett tanulni mindent.
Sokáig úgy hittem hogy a kiadásváltás az L5R-ben hasonló elven működik, az Ivory Edition egy teljes szabályrendszer, az világos, de az hogy még az előző érában már úgy tervezték meg az utolsó kiegészítőket hogy egyszerre két kiadásban is legálisak legyenek nagyon furcsa volt nekem. Ha ehhez még hozzávesszük hogy még régebbi kiadású kártyák is helyel közzel legálisak Ivoryban és használhatóak, de a szabály rajtuk már teljesen át lett fogalmazva teljes lesz a káosz. ( nyilván nálam, hisz én csak ennyit látok belőle )
CCG ellenérzések
Még réges-régen amikor még Vajdaságban éltem, egy haverom mesélt a helyi számtechbolt / CDklub tulajáról aki elkezdett foglalkozni Magiccel és ő terjesztette egy csomó embernek a boostereket. Aztán úgy szólt a sztori hogy a csávó a nála lévő raktárkészletet rendszeresen fosztogatta és kibugázta magának a legjobb lapokat és utána ezzel uralta a helyi és tartományi versenyeket. Én nagy computer gamer voltam akkoriban és a következő évtizedben is, úgyhogy ez csak egy sztori volt a sok közül amit hallottam a CCG-k világáról, és az egész random kártya vásárlás modellje se volt nekem szimpatikus. Ez az élmény valahogy meghatározta a véleményemet a kártyás játékokról, nem nagyon kerültem ilyen körökbe egészen mostanáig, de a boosterek vásárlása még mindig tabu nekem. Ugyanakkor az LCG modellel viszont nem volt fenntartásom, egyszerűnek tűnt az hogy ha az ember megvette sorra a data packokat akkor megvolt az összes kártyája a játékban és utána azt rakott belőle össze amit csak akart, nem kellett vadászni a lapokat. Ha ránézek az L5R Facebook csoportjára és azt látom hogy egy csomó ember ugyanazt a Jade Pearl Inn-t keresi akkor egy kicsit elbizonytalanít hogy mi van akkor ha ez tényleg egy olyan lap ami nélkül nem lehet létezni és akkor hogy lesz nekem valaha ha a veteránok se tudják maguknak beszerezni.

Lamalas kommentje erre ( ő szintén kezdő, OCTGN huszár :) ):

Csőőő...
Mivel nem szoktam írogatni, abból h írok, eléggé látszik, h megtetszett ez a game.. mondjuk ettől még azért gyakori hozzászóló nem leszek.. ;)
Reagálva Xor ellenérzéseire:
- állítólag (ennyire nem látok bele), a CCG rész és az árak messze nem olyan vészesek mint Magic-ben ahol több tízezres lapok vannak.. pl az említett Jade Pearl Inn valóban talán az egyik legjobban keresett lap, mégis része a Mantis starternek, azaz 4500 HUF-ért megkapod, ja és plusz még 3 boostert meg 79 másik lapot és egy csecse dobozt.. ;)
- a CCG rákényszerít hogy alkalmazkodj.. hozd ki a legjobbat abból amid van, és építs aköré..  ezt lehet plusz kihívásként értelmezni.. ;)
- vagy ha a fenti érvelés nem megy, akkor játsz OCTGN-on meg nyomtatott kártyákkal, ami annyira de annyira ingyen van, h csak na.. ;) összességében ha powergamerkedni akarsz versenyen bele kell nyúlnod a zsebedbe, de nem jobban mint a többi hobbival, hameg casual gamer vagy, élvezd ingyé... a választás a tied

És előnyök oldaláról nézve nagyon mély a játék, hangulatos a rendszer és passzol a világgal. Kicsit tényleg nehéz kitanulni, azt írják a top 1-2 CCG-ben bonyolultság szempontjából benne van. Nekem pl az tetszik benne, h míg más játékokban a frakciód/klánod, akármid meghatároz, és ha nincs kibalanszolva a dolog, akkor nagyon rossz élményid lesznek, itt igazából a paklid 1/4-e klán specifikus, azaz el tudták érni, h minden klán egyedi, de nincsenek akkora hatalmas balansz különbségek, merthát a 3/4-e a paklinak mindenki számára elérhető lapokból áll. A legutóbbi nagy balansz probléma sem klán specifikus volt, ott a kérdés legfelejebb az volt, h ki futtatja legjobban az Ashigaru-kat.. ;) Mindenki próbálja ki, megteheti ingyért, aztán eldönti magának..

Folytatás következik, remélem :)

2014. március 21., péntek

Podcastek podcastek hátán !

Már régebben is össze akartam állítani egy cikket a podcastekről amikkel találkoztam, illetve amiknek rendszeres hallgatója vagyok. Most végre megszületik az első írás ebben a témában, az én szemszögemből, de ha valaki szeretne kommentárt hozzáfűzni, azt beveszem majd ebbe a cikkbe.

Mik a podcastek? A podcast egy olyan rádióműsorra hasonlító műfaj amit nem élőben sugároznak az interneten, hanem felvétel készül, valamennyi szerkesztés után pedig kikerül az internetre. Vannak külön oldalak amik podcastek hostolásával foglalkoznak, valamint podcast hallgató spéci zenelejátszó alkalmazások PC-re és okostelefonokra. Ezen lejátszókban fel tudunk iratkozni egy-egy podcastre és az alkamazás szabályos időközönként letölti nekünk az új részeket. Podcasteket jó hallgatni festés közben, vagy vezetés, séta közben. Ahová viszont én nem tudtam őket bevinni az a számítógép környéke, ott az audió tartalom és a képernyőről való olvasás nem szereti egymást és vagy az egyik, vagy a másik elveszik az éterben.

A podcastok amiket hallgatok angol nyelvűek, USA-beli játékosok csinálják a nagyrészét, de van angol és ír 'cast is, lássuk is őket sorban. :)

Hand Cannon Online

Removed from Play : Ez volt az első podcast amit elkezdtem hallgatni. A két házigazda, Omnus és Bloodrath, fanatikus játékosok. Omnus közben beérett játékosként, és játéktudásban hasonlót képvisel most mint Jake van Meter, az Everblight pápa. Bloodrath inkább hülyegyerekesebb stílusban nyomja, folyamatosan váltogatja a frakciókat amikkel játszik, inkább a közösségszervezéssel foglalkozik. Hallgatásra ajánlott, különösen ha van vendég a műsorban, és nagy esélyel van. Ilyenkor úgy érzem ez a podcast ad a vendégeknek elegendő teret ahhoz hogy elmondják amit szerettek volna.
Removed from Play : Into The Arena : Omnus szervezte meg a Seattle Card Kingdom boltban játszó haverjaival, battle report podcast a Chain Attack mintájára, javarészt hallgatható, de mostanában nem hallgattam bele. Aki a battle report podcast stílust szereti az itt megtalálja a számításait.
Forgot to Feat! : Ez a podcast a conneticuti Dark Omen Gaming Club kemény magjának köszönhető, három házigazdával. Ez a jelenlegi kedvenc podcastem, nincs túlnyújtva és érdekes témákat dolgoz fel, valamint van Nerd Quiz is :)


Chain Attack

Chain Attack : az egyik legrégebbi podcast, a három műsorvezető : Jay, Trevor és Scott pedig élő legendának számít az USA-ban. Ők a battle report podcast műfajának megteremtői, minden rész egy-egy csatát dolgoz fel, lépésről lépésre, majd utána kis elemzés következik. Mindenképpen ajánlott.
Chain Attack Dojo : A Chain Attack podcast fizetős része, ezt évi díj ellenében lehet hallgatni, én nem fizettem elő rá. Itt nem battle reportok vannak, hanem minden rész alaposan kiveséz egy-egy témát.

Muse on Minis

Másnéven a Muse Network. Itt rengeteg podcast van összegyűjtve és a fórumjuk is elég jó, lássuk hogy mik vannak, és melyikek azok amikről még én sem hallottam :D


Wolfi Khador iskolája 7.rész

És el is értünk az utolsó, casterekkel foglalkozó epizódhoz. Most jutottunk el a csimborasszóig, a nonplusszultráig, a nagybetűs TÁPig.
Ő pediglen nem más, mint maga a húsfeldolgozó, Immoren mészároslegénye, és mindhárom kiadása.
A fluffjával nem is foglalkozom, egyrészt, mert már jelent meg egy egész elfogadható regény róla, (najó Bbzs szerint olvashatatlanul rossz), másrészt mert elég klisés. Szinte minden fantasy regényben van ilyen hatalmas csávó, aki berzerker, meg brutális, gyerekkorában megvetették, kamaszkorában  gúnyolták a háta mögött, de a lelke mélyén jó ember. Najó a Butcher nem ilyen. Így indult, de amikor a katarzisnak kellett volna eljönnie őt inkább az őrület kerítette hatalmába. Az egyre növekvő haragot csak a Lola tudta lecsillapítani benne, de hát mára... (nincs több spoiler, read the f****n book!)
Tehát ha a fluffon spórolni vagyok kénytelen, akkor megragadom az alkalmat, és egy kicsit többet fogok beszélni a listákról. Ehhez Lóri remekbeszabott írása adja meg az apropót. Ugyanis a Butcher három inkarnációja az én választott castereim a Steamroller versenyeken évek óta.

Butcher1
(aka:pBuci, Orsós, Orsus Zoktavir the Butcher of Khardov)

A statisztikáit elég egyszer megtanulni, az alapok megmaradnak.
SPD5, ami rossz, de medium talpas figuránál megszokható. MAT9, ami boostolás nélküli átlagon hozza a Haleyket is. RAT5, ami rendkívül fájó, de későn kezdett a katonai karrierbe, így érthető.DEF14, ami karcsúcska egy casternél, de az ARM18 és a 20 sebpont kárpótol a kecsesség elvesztéséért. Fegyvere egy rumcájszpuska, és a Lola herself. Reaches, weaponmaster, 16-os erő. De miért is szeretem ezt a castert? Mert kőkemény, így egy véletlen kigyulladás, kamuaoe nem fogja levinni. És ha már mindenki elhullott mellőle, ő még akkor is jó egy kis hirigre.

Featje nagyon egyszerű: minden támadásból eredő sebzésdobás kap egy plussz kockát, ha a támadó figura a CTRLban van, és baráti frakcióbéli. A devastator robbanás is, a fagyiskocsi blastjai is. Abban a frakcióban ahol könnyen beszerezhető olcsó AoE tömkelege (és nem a PoM, hanem a Khador) ez elég finom. WG halálcsillag is hozható vele például és a puskagránátok POW6 blastjai máris használhatóak lesznek. Nyüsszeink honosítva belövik a fél pályát és halált hoznak az indokolatlanul nagy sebzésdobást igénylő solokra, de akár nehéz jackeket is telepötyögtethetnek. Nehézgyalogságunk, jackjeink pedig tényleg aratni fognak.

Varázslat listája nagyon jó. Van itt Iron Flesh a halálcsillaghoz. Fury a még nagyobb sebzéshez. Különösen jó felrakni a Conquestre, ami így a feattel kombinálva mindent szétkap, még az ARM30 Terminusokat is. A jackes vonalat viszi tovább a Full Throttle, ami a maga 3 fókuszával brutál drága, de az összes jackünknek boostolt közelharci támadást, és ingyen rohamot ad.Kimegy a Conquestre a Fury, feat, és a Full Throttle, és viszlát ellenséges akármi, csak legyen meg a range. És van nekünk egy (általam legalábbis) soha nem használt 4 fókuszos Obliteration  AoE támadóvarázslatunk. Egyszer majd elcastolom az életérzés kedvéért.

De milyen sereget is építsünk mellé? Itt is több irányba mehetünk el. Szereti a Winterguard halálcsillagot, ami svájcibicska jellegével meg is hálálja a bizalmat. Ha már erre játszunk akkor pl. egy Bokur is jól jön, hogy a Vasbőrt ne legyen gyerekjáték leejriszezni. AoE-k, főleg ha egy Conquesttől jönnek, a feat alatt kipucolhatnak olyan figurákat is, amik ezt máskor kb lágy tavaszi szellőként élik meg. Devastator detto. Amire viszont figyelni kell, hogy a csizmával hadilábon áll. Saxon Orrick nemcsak utat kell találjon a listába, hanem védelmezni is kell, nem mehet be pl. beastet vadászni, ahogyan azt igazából szereti. Itt merül fel a kérdés először, hogy ez vajon csak egy sörmeccsre készült lista, vagy 2-3 listából az egyik. Milyen karaktereket visz el, nem lenne-e áldásosabb spórolni valamivel, hogy azt megkaphassa az esetleges fő listánk? Erre a választ csak a saját magamnak tudtam megadni, mindenki más majd saját tapasztalatai alapján dönthet. Spoilerveszély nélkül (hiszen az igazságot lejjebb görgetve megtalálják kedves olvasóim) elmondhatom, hogy szerintem a legerősebb jelenlegi casterünk a Buci3. Én a fő listámat is köré építettem, és finomítottam, így rengeteg karaktert elvitt az a lista. Azonban Khador Carver-e szintén túl jó ahhoz, hogy otthon maradjon. A megoldást a dilemmára a NQ-es új tier lista, és a Vengeance-ben negjelenő, de már rég kiadott figurák hozták. Ebben a tierben egy Vlad2-nél is szebb Iron Fang sereget építhetünk. Ez nagyon speciális csapat lesz, mivel a játék két vetülete, a lövés és a mágia gyakorlatilag kikerül a repertoárból. De kárpótol minket a tier bónusz? Pár játékkal a hátam mögött azt kell mondjam, hogy bőven. A bónuszmozgások, és a magas DEF/ARM kombinációja kemény dióvá varázsolja a csapatot. Nagyon amerikai lesz a sereg, tehát a végletekig specializáltság miatt lesz amiben kimagaslunk (ARM22 gyalogság ami 11"-re fenyegetve lead 13+4d6 sebzést?), és amivel nem fogunk tudni mit kezdeni. Upkeep removal, nehéz terep, Janissa fala mind mind véresre tud minket hm... bosszantani. Cserébe ha odaértünk akkor kő kövön nem marad. A lista különösen jól muzsikál killboxnál, mert elképesztően gyors. Bemozgunk az asztal közepére, majd kempelünk, és ami odatéved azt szétcsapjuk. Szereti azt is, ha egy kicsit szét kell húzni az arcvonalat, a pikások zászlóhordozóját Khador arcnodeként használva a castertől távoli zónát is tudnak tartani a srácok. Nagyon megbízható lista alacson DMG outputra képes seregek ellen. Cygnar, Retri, Skorne (pl. a Molikbomba már nem fog átjönni a két sor DEF16, ARM22 pikásokon...), Minyon, de még talán a Legion ellen is fel lehet rakni.
Nálam így néz ki:

The Butcher of Khardov (*6pts)
* Devastator (9pts)
* Kodiak (8pts)
* War dog (1pts)
Great Bears of Gallowswood (5pts)
Iron Fang Pikemen (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Black Dragon Officer & Standard (0pts)
Iron Fang Pikemen (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Iron Fang Pikemen Officer & Standard (2pts)
Iron Fang Uhlans (Leader and 2 Grunts) (7pts)
Iron Fang Kovnik (2pts)
Iron Fang Kovnik (2pts)
Kovnik Markov (4pts)

Viszont még hiányzik a kellő játékmennyiség mellőlük, és a tesztek, hogy megragadnak-e második listának, vagy örökre a 3. helyre kárhozatnak. A versenyjátékokkal kapcsolatban még egy pro és két kontra: Ez a sereg BAROMIRA jól néz ki. Ha történelmi wargamert akarnék becsábítani, biztosan ezt mutatnám meg neki. Azonban ez a sereg BAROMI idegesítő, a pikák állandóan elferdülnek, majd idővel letörnek, és a figurákat kvázi lehetetlen talpkontaktba rendezni, ami pedig a pajzsfal feltétele. Ezen kívül sok modellt kell mozgatni, ami versenyen időölő és macerás, de legalábbis rengeteg gyakorlást igényel.

eButcher (Butcher2)

A statisztikák maradtak, de a nyomdászok rászólhattak a PP-re, hogy a Butcher kártyája volt az egyetlen aminek üres volt a 2. oldala, így epicre váltva gyorsan teleírták. Mit is tud? A fókuszt minden kör elején random határozzuk meg, a fix hat helyett d6+1-et kap. Legyetek biztosak abban, hogy ez minden esetben 1+1 lesz, amint valami zsíros lehetőség adódik. Azonban ez is elég lehet, de 4-5 ponttal elmebeteg szintre emelkedik az öreg. Ezen persze lehet javítani, ha közelharcban megöltünk 3 ellenséges modellt. (Lehet az ő körében is free strikeból, de ez egyrészt elég veszélyes móka, amire mindjárt rá is térünk, másrészt ha ellenfelünk odatolt egy figurát, annak jó oka van.) Egyébként annyi minden triggerelődik ölésnél, hogy érdemes ezeket felírni egy kis papírra amíg be nem rögzülnek.
Az öreg körbe lát. Nem kell front arcot festeni neki!!!
Fortyog benne a harag, minek következtében a warjackjei ingyen rohamozhatnak (hívhatjuk "kisfutásnak", vagy "kamucsárdzsnak") , és tehetnek power attackot (ez többször kerül elő mint gondolnánk), valamint ha a Buci kinyír egy ellenséges figurát, akkor a MAT-ra és a SPD-re is kapnak +2-őt a gépek. Itt érdemes elidőzni egy pillanatra, ugyanis emiatt lesz ez a caster egyike Khador legjobb jack castereinek. Tételezzük fel a legrosszabbat, hogy a casterkill körünkben sikeresen dobtunk egy dugót fókuszra. Ezzel fenntarthatjuk a Furyt kedvenc jackünkön, és még lesz egy pontunk boostolni egy blunderbuss lövést, amivel 13"-re fenyegetünk. Ezután a választott jack előresétál 6"et vagy kamurohamozik 9"-et, és a feat alatt sétál még 6"-et és onnan ütlegel MAT8-ról.
De ne szaladjunk előre.
Hiszen a vérgőzös őrjöngésről még nem esett szó. Ugyanis ha ez a figura üt egyet, akkor azt minden figurára leadja reachen belül, és mivel körbe kát, ezért általában nem kímél senkit sem. Ezért is nehéz screenelni, mert a sima mozgásával tuti nem bújik ki a jackjei mögül, és néha nagyobb kárt tesz mint hasznot. De ha egyszer kiszabadul, akkor repül a forgács, mert a kávéscsésze méretű halálzóna elkezd körbemenni az asztalon mint valami hurrikán, (ha ütés után nem maradt ellenség a meleeben, akkor mozog 1"-et), és nem állítja meg semmi (csak mondjuk egy tough).

Ezeket a képességeket támogatja a varázslat listája is. A Fury kivételével mindentől búcsúztunk, de bejött a Boundless Charge (viszlát Saxon). A vacak Obliteration helyett megjelent az Eliminator, ami bár drága 3"-es AoE, de minden vele megölt figura után mehetünk 2"-et. Bowlingot kedvelő játékosok bulldozeos jackekkel betömöríthetnek pár Nyüsszt, vagy Gunmage-et egy kupacba, majd rájuk dobhatják a spellt, de igazából fókuszhiány miatt ritkán használom. Végül kaptunk egy Ravagert, ami battlegroup figurának ad berzerkert. Ez a MAT8-9 környékére feltolt jackjeinken is jól mutat, de az igazi magán Orsóson, aki az overtake és a berzerk kombójával egész seregeken képes áthaladni. WTC-n az olasz span valami 30 banet szecskázott fel míg eljutott a casterhez.

A featje Khadorban az egyik legkeményebb. Ezt felolvashatod kb negyvenkétszer is az ellenfelednek, a lényegét akkor sem fogja felfogni. Tehát Orsós featel, onnantól kezdődik a gyűjtögetés. Minden ölésért a CTRLunkban(figyelem! pl. a SR objektívák is ellenséges modellek!) kapunk egy rage tokent. Utána ezeket kiosztogatjuk a CTRL-ban lévő figuráinknak. Ezek az elsőért lemozogják a SPD értéküket majd ütnek egyet. A maradékból boostolhatnak, vagy új ütést vehetnek. Mire figyeljünk oda? Egy figura max három tokent kaphat. Ha unit tagnak adjuk ne menjünk ki vele koherenciából. A berzerkelés csak aktiváció alatt működik. És mi az ami nem érthető ebben? Az hogy mekkor teületet fenyegetünk. Átlagos gyalogságunk 15"+melee távolságot, lovas szólók akár 26"-et. Ha nem játszottál még ellene esélyed sincs felfogni, ez mit is jelent.

Milyen listát építsek mellé? Elgondolkodhat az ember MAT9 Torchon/B09on. A token harácsolásban jeleskedő Devastatoron. Duplán aktiváló Great Bears, MoW dragoon mind mind elsőrangú választás lenne. De akkor kimaradnánk a játék talán leghangulatosabb, és egyben legkeményebb tier listájából.

Ez pedig a Mad Dogs of War, de hívják Doom Reaver spamnek is. Ugye van nekünk egy olyan osztagunk, ami AD-s, Weapon master, berzerker, tough, és nem lehet rájuk varázsolni. Namost ebből hozhatunk annyit, amennyit csak akarunk! Sokáig egyeduralkodó volt a Khador listák között. A külföldi játékosok nem ritkán 6 osztaggal hozták a srácokat. Ezt már a komolyabb gunline seregek sem tudták megfogni, de aztán kijöttek a colossalok, és a fedezettüzek/ AoE on a stick miatt a lista kicsit elöregedett. Én is rengeteget játszom a mai napig, és talán az enyém azért nem amortizálódott el, mert a nemzetközi trendektől minimálisan eltérően gondolkodtam.

Faction: epic Butcher - Mad Dogs of War
Casters: 1/1
Points: 50/50
Tiers: 4
Kommander Orsus Zoktavir (*6pts)
* Conquest (19pts)
* Spriggan (10pts)
* War dog (1pts)
Doom Reavers (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Greylord Escort (2pts)
Doom Reavers (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Greylord Escort (2pts)
Doom Reavers (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Greylord Escort (2pts)
Fenris (5pts)

 Nálam a doomiek számánál mindig többet ért, hogy az a doomie éppen hol is van. Ezért kapott mindhárom osztag attachmentet, hogy a nagyritkán bedobott tough véletlenül pont egy charge laneben, vagy egy kulcsfigura mellett hagyjon egy őrültet. Ezen kívül a sprayk is nagyon hasznosak. Ez a magas ARM elleni listám is, a doomiek mellett hozok Conquestet, amire nyugodt szívvel felmehet a Fury, a gyalázatos DEFjét nem sajnálom tovább rontani. Mivel a másik jackem egy Spriggan, aki akár 16"-ről is lekapja a stealthet, a lista meglepően kerek lett. A Conqest lő, a Spriggan bulldózol, és a doomiek meg önmagukat adják. Cryx ellen, ahol nagy a hangsúly a varázslatimmunitáson, ez az elsődleges választásom. De szinte minden sereg ellen jó, persze a legjobban a tömeges gyalogsággal szemben érzi jól magát. Az egyetlen kemény dió a menoth, hiszen a Harbi feat viszi a reavert, a self sacrifice pedig megakasztja az overtake-et és a berzerket. Meglepő, de killboxos küldetéseknél sem szeretem hozni, a random fókusz miatt. Bár az öreg szeret középtájon nyomulni előre, amint bedobom az egyest a kör elején, és még nem éri meg featelnem, szeretem biztonságba hátravonni.

A Butcher elszabadul (aka Butcher3)

Régóta mondogattam, hogy Khadorba egyvalami hiányzik a boldogsághoz (és az nem a kontinentális éghajlat, vagy a minőségi cortex), a griveous wounds. Nagyon sok listánkat fogott meg teljesen egy-egy tough, vagy simán kitranszferált sebzés. Ennek vége, imáink meghallgatásra leltek. Nem is akármi hozta el a kánaánt, az elmebaj egy caster képében érkezett.

Statisztikáiban visszatértünk az alapokhoz, de a fő változást a frakciónkban elsőként megjelenő warcaster egység hozta. Ugyanis az öreg magával hozza megnevelt Argusait. Ők elveszítik warbeast státuszukat, és sima (középkemény) warrior modellként funkcionálnak. De nem is azért vannak, hogy velük oldjunk meg dolgokat. Hanem azért, hogy hősi halált halva magát a castert felidegesítsék, és kapjon egy vengeance mozgást. Ha nincsen Saxonunk, akkor egyet azért tartsunk talonba, mert amíg van kétfejű kutya, addig kapunk csizmát rohamra. Arra azért nem árt kitérni, hogy flankesek az öreggel, valamint ők nem kellenek a domináláshoz, viszont kontesztálnak.

Featje roppant egyszerű: Feltöltődünk max fókuszra (6-ra, hacsak nincs negatív módosítónk) és ha valaki feat után akarna miattunk terror tesztet dobni, azt automatikusan bukja. Az elejét nem igazán kell részletezni, hiszen elköltjük a kezdeti fókuszainkat, mondjuk energizerre, vagy behúzásra, majd ha elfogyott featelünk, és megint ARM24-en kempelve várjuk az ellenfél lépését, vagy tovább ütlegelünk remélhetőleg castert. A második mondat azért megér egy misét. Nálam már előfordult az, hogy egy dominálással beírtam az utolsó két pontot a scenario győzelemhez, ezért megérte csak featelni és bemozogni a zónába. De azért nem árt ellenfelünk figuráinak ismerete, mert ha fearless az egység, akkor könnyedén megszívhatjuk.

Varázslatai: Energizer. Elköltünk maximum 3 fókuszt és a Buci, a kétfejűkutyák, meg a nem kolosszális jackünk lemozogja a költött mennyiséget "-ben. Figyeljünk a CTRL-ra, a kutyák koherenciájára, és a nehéz terepre. Ha charge után csináljuk, akkor csizmásak vagyunk, amíg van kutyánk. Flashing Blade-et (innentől FB) varázsolva azonnal leadunk egy támadást MINDEN ellenséges figurára a reachünkben és a LOSunkban. Itt érdemes egy pillanatra elidőzni, és megnézni ezzel a két varázslattal játszva is mekkora zónát tudunk kipucolni. Tegyük fel, hogy a sereg felfutott a zóna közelébe. Mivel ellenfelünk feltöltötte a dobozt előttünk azt ki kéne pucolni. Madelinenek hála megyünk 3"-et, majd itt eltolunk egy FB. Egy fél kávéscsésze kitakarítva 1 fókuszért. Energizer 2-ért, így séta, majd még egy FB után még egy 2"+20mm sugarú félkör tiszta. Eddig 4-et költöttünk, és még nem volt meg a mozgásunk+sima támadásunk. Így tudunk területet kipucolni. Azonban van egy új, és brutális varázslatunk, az Impending Doom, amivel minden ellenséges figurát magunkhoz húzhatunk 5"-ről. Most nem akarok ellenfeleimnek segíteni, majd megteszi más egy anti-khador suli írással, de annyit mondanék, hogy a következőket nézze át mindenki: Huge base, linear obstacle, Headlock/Weapon lock. Így el is érkeztünk a caster másik nagyon kellemes oldalának megismeréséhez, ez pedig az elmebeteg threat range. Ideális esetben megöletve egyik kutyánkat (pl berakjuk charge lanet blokkolni az egyiket...), valamint Madeline mozgását kihasználva, Energizer és charge mozgás után Doomot castolva 22"-re osztjuk a biztos halált. Mókás, de kaptunk neki is egy Obliterationt, amit egyszer biztosan el fogok castolni. Végül pedig a Silence of Death, ami baráti (hm ez a könnyítés fel sem tűnt, nem mintha nem minden esetben a caster osztaga kapná...) modellnek/egységnek ad griveous woundsot. Hello Exemplar Errants!

A trükköket és a lehetőségeket már elemezgettem. Perry szerint nem az igazi, mert semmi support képessége nincs. Namármost (ezt a poént már ellőttem abban a beszélgetésben, de van olyan jó, hogy copyrightolom) a Rex kutyaotthon valószínűleg nem örülne az olyan támogatásnak, hogy megölök mindenkit aki fenyegeti, de egy átlag Khador sereg elmuzsikál vele. Mivel ez az alfa listám így hozzáférhet szinte minden zsíros karakterhez, kivéve Fenrist és a great bears egységet, amik kellenek a tier listákhoz. WTC-re talán 2 nappal a listaleadás előtt érkezett meg a modell, de még az erősen tartalékos listával is hoztam 3/4-et vele, úgy, hogy még assault kommandósok is jöttek mellé. Azóta ezt csak finomítgattam, és főleg kiéleztem egy-két különösen preferált párosításra, amiket nagyon stabilan el tudok vinni.

A lista:
Kommander Zoktavir, The Butcher Unleashed (*4pts)
* Beast-09 (11pts)
* War dog (1pts)
Gun Carriage (9pts)
Battle Mechaniks (Leader and 3 Grunts) (2pts)
* Battle Mechanik Officer (2pts)
Doom Reavers (Leader and 5 Grunts) (6pts)
* Greylord Escort (2pts)
Greylord Ternion (Leader and 2 Grunts) (4pts)
Man-o-war Shocktroopers (Leader and 2 Grunts) (6pts)
Eiryss, Angel of Retribution (3pts)
Iron Fang Kovnik (2pts)
Koldun Lord (2pts)
Madelyn Corbeau, Ordic Courtesan (2pts)
Saxon Orrik (2pts)

A beast09 a lehető legdurvább közelharci jackünk. Energizerrel jól szinergizál, és az imprint miatt (élő warriorok ellen +1 kocka attackra) nagyon jól működik ha a reaches tresher támadását be tudom juttatni egy osztagra. Egy fókusszal is gyönyörűen elmuzsikál, amit akár kaphat a Koldun Lordtól is. A pitbull azon kevés lista ellen került be, ami esetleg megpróbálkozna egy assassinationnel, mielőtt én érek oda. A fagyiskocsi nemcsak a sereg lövés részét kanyarítja ki. Nehéz terep AoE-i meglepően jól működnek Menoth, Cygnar, Minion seregek ellen is, de jelentett már győzelmet Circle ellen is, amikor megakadályozta, hogy a Feral warpwolf berongyoljon közelharcba.A szerelők nemcsak az UA által nyújtott KD immunitással szolgálják a seregemet, hanem a Battle Enginet, a B09-t, legrosszabb esetben a MoW-okat is tudják szerelni. A doomiek annyira táposak, hogy ellenfeleimet mindig nehéz döntés elé állítják. Vagy nekilát kiszedni őket, akkor viszont fenn marad a BE, meg a caster téglája, vagy másra koncentrál, akkor viszont búcsúzhat az objektívájától, vagy egy heavyjétől. A MoW-ok, a Ternionok, az IFK egy téglát alkotnak. A MoWok kitakarják a castert, és az IFK-nak köszönhetően 6"-re növelt mozgásukkal a caster előtt maradhatnak. Ha számít, akkor a ternionok füstöket is raknak rájuk, így képezve egy átláthatatlan falat. De a sprayjükkel nagyon jól takarítanak, neadjisten DEF-et is csökkenthetnek. Végül mind ismerjük az idegesítő Zelótákat, akiket csak a ternionok tudnak kisprayzni, amire remek célpontot ad a fagyiskocsi, vagy maga a caster. Eiyriss upkeep leszedő funkciót tölt csak be, pláne ha az ellenfélnek van CGasp varázslata. Az kétélű fegyver, ha rápattintják a caster unitra Eiryss meglő egy kutyát (DEF12) és úgy szedi le a CGaspot, hogy a caster el sem veszti a fókuszait. Madelyn a Butchernek ad bónusz mozgást (illetve a screen-nek, ha máskülönben nem férne ki az öreg. Szerencsére nagyon jól védhető ebben a listában, mert a "szopót" kirakhatja egy ARM21 MoW-ra, a Butcherre, vagy ultra szemétségként az egyik kutyára, így még vengeance mozgást is generálva. Saxon Orrik pedig csak a gyökereket mutogatja, főleg a doomieknak, de néha a MoW-oknak, néha pedig a casterrnek árulja el a rövidebb ösvényt.

Remélem hasznosnak bizonyul ez a kis lecke, és egyre több hadvezér választja az Anyaföld szolgálatát!

Bónusz kontent!

Lóri kérésére még írnék egy-két mondatot a HÉT csapatversenyéről. Mivel a kellemes 42 pontos német eredetű listákat játszottuk, ezért az 50 pontos SR versenylistáimat meg kellett kurtítanom. Elsőként az alfa listámból elbúcsúztam a koldunoktól, és Saxontól. Végülis a Butcher csizmás rohamból, a screen működik füst nélkül is, valamint a zelótákkal még úgy is lehet végezni, hogy a keresztet vivőt kétkezes dobással kihajítjuk koherenciából. A másik listámnak a doomie spamet választottam. Itt a Spriggan került ki (t3-á butítva a sereget), és egy manhunter került be. A conquesttől semmi szín alatt nem akartam megválni, mivel kellett egy magas ARM törő lista.

A párosításnál jól jött, hogy csapattársaim olyan ellenfeleket igyekeztek elkerülni (magas ARM infantry volt az első helyen gyűlölt ellenség, azt én mindkét listámmal vittem), akik nekem könnyebb célpontot jelentettek. Csapatkapitányként még arra igyekeztem koncentrálni, hogy ellenfeleink közül lehetőleg a legnagyobb játéktapasztalattal rendelkezőket is magamnak szedjem ki.

A MAKMED ellen kezdtünk és ők Nessost rakták ki. Nessos nagyon jó játékos, de az egyik listám gyakorlatilag ellene íródott, a küldetés pedig Kill Boxos volt, így már rá is mentem. Ő sajnos Csabát vitte el kettőnk közül, így nekem maradt Ancsa Orborossal, és talán Pattison zsoldossal. Pattison lövős zsoldosai remek párosítás volt Bowennek, aki eKruegert hozott, én pedig stabilan elbánok a Circle seregekkel, így Ancsát választottam. Pattison el is vitte Bowent, Csirke megkapta Castorpot (aki sajnos pont olyan sereget hozott ami rossz matchup volt Retri játékosunknak, azonban úgy el volt dugva, hogy esélyem sem volt kiemelni), Eszti pedig a Newbie Dr. Csernust. Utóbbi Cryx listája nagyon kellemetlen volt, de számítottam Eszti nagyobb játéktapasztalatára, és arra, hogy ő ismeri a saját seregét, és ez be is jött. Sajnos a többi meccs nem hozta a várt eredményt. Nessos az első lövésével bemákolta Aiyanát, és felgyújtotta Haleyt, aki ezután egy uphill meccsen küzdött a végsőkig. Bowen és Pattison is jót játszottak, Castorp viszont kihasználta a kellemes matchupot. Szegény Ancsa bízott eMorvanhában. Már volt egy ilyen párosítás egy Cantina SR versenyen, és ott spórolva a végére a "gyengébbik" Butcher2 listámat tettem fel ellene. Akkor egy sajnálatos hiba miatt kapott ki Ancsa (nem hagyott furyt transzferre), amit most nem követett el. De most az erősebbik listámat vittem, és az erősebb Butchert. A blastokkal lefedeztem a területet, a doomiekat odaadtam a Lord of the feastnek. Csak arra koncentráltam, hogy a kecskelady bekerüljön a casterem fenyegetésébe, ami a killbox miatt nem is váratott magára sokat. A visszafeatelt figurákkal feltöltötte a roham útvonalamat, de azokat a seregemmel sikeresen eltakarítottam, így még a fent ismertetett lépcsőzetes előrehaladás sem kellett, hogy beérjek és feat nélkül agyonvágjam. (griveous wounds akadályozza a transfert...)

Legerősebb csapatvesztesként a leggyengébb csapatgyőztest kaptuk a következő körben, a későbbi győzteseket Torrente és szerepjátékos haverjait. A párosításnál arra figyeltem, hogy a két legkeményebb játékosukból valakit elvigyek. Rudit sikerült is kimarnom, szintén Orborossal. Fefe amúgy is Khadorral jött, és nem szeret frakción belül játszani, így a sírását is megúsztuk. Itt már a pontos párosítás sajnos homályba vész. Eszti még tudom, hogy Pierre trolljait kapta, de a pontos párosítás sajna nincsen meg. Sajnos itt minden meccsen kikapott a csapat, az enyémet leszámítva. Nálam is rezgett a léc, mert Rudinak van egy nagyon szép kezdőlépése. Pénteken beszélgettünk erről, és megpróbáltam odafigyelni, de a 19"-es fenyegetést nehéz kimérni, így a madaras csávó bejött, és a kelleténél nagyobb pusztítást végzett. A következő körre viszont triggerelte az összes Butcher mozgató effektet, aki cserébe visszaadhatta volna Graylenek a kölcsönt. Jött hát egy jó tízperces méregetés, de végül úgy ítéltem meg, hogy egy milliméterrel kint lenne a fenyegetésemből a lock. Visszakoztam, és rámentem az atrícióra. A blastokkal a lányokat vettem ki, a doomiek a heavyket. Végül már nem maradt más hátra Graylenek, mint egy Hail Mary próba, de ez hamvába halt.

Előző körben Rudit meglephettem a listaválasztásommal, viszont így a végére kénytelen voltam a doomie spamet hozni. A lelkes kezdőkből álló Veszett Fejsze csapatot kaptuk. Itt Sys tudtam, hogy jó játékos, és már több HÉTen szembekerültem vele. Bár az ideális pár Faerie lett volna, amikor kikerült Sys gyorsan kimartam magamnak. Mivel volt Kara Sloanja, jó esélye volt a doomie seregem ellen. Azonban ezt a párosítást is játszottam már, és ezért megvolt a terv. A doomiekkal refused flanket játszottam, azaz a teljes csomagot jobbkézre tettem , és ott futtattam fel. A magas armorom ment csak középen, így az Avengere nem kapott zsíros célpontot. A casterrel végig 1-et dobtam a fókuszra, de mivel hátul maradhattam, a killbox szélén egyensúlyozva nem voltam veszélyben. A featkörében ahogyan az várható volt letakarította a doomiekat, de még a Fenrist is a hathatós segítségemmel. Besprayztem egy közelharcba, ahol végül csak a Fenrist találtam el, őrá viszont dobtam egy duplahatot sebzésre. Fenris megöléséhez azonban szüksége volt a jackjére is, aki elindult a szélre, így a Conquest előrenyomult, és beszorította Sloant a killbox sarkába. Aztán egyszercsak megjött a fókusz, és a feltöltött colossal bevégezte a munkát agyonlőve a warcastert.


2014. március 20., csütörtök

Warmachine / Hordes körkép, 2014 márciusa


Kedves Olvasó!


Ezen cikk célja az hogy összefoglalja hogy mi is ez a játék, kik, hol és milyen módon játsszák. Megpróbálom emészthető darabokra felosztani az információ tömegét és így megkönnyíteni az olvasó dolgát.

A játék


A Warmachine / Hordes MK2 2010-ben jött ki, maga az első kiadású játék( Warmachine MK1) 2003-ban jelent meg.
A játék két rendszerből áll :
  • Warmachine a világ „civilizált” nemzeteinek összecsapásait mutatja be, iparosodott nemzetek vívnak egymással csatákat politikai és vallási vonalak mentén. A fejlett nemzetek fő jellemzője a warjack – gőzhajtású harci robot – tömeges használata, az ezeket irányító csatamágusok, warcasterek a seregek parancsnokai
  • Hordes a világ eldugottabb népeinek és szervezeteinek háborúját követi, itt harci szörnyek és az őket irányító warlockok alkotják a sereg gerincét.

2014. március 18., kedd

Steamroller@Cantina 2014.03.30

Azon a hétvégén óraállítás lesz éjszaka, ne balfaszkodjátok el a kezdést !


Március 30-án, vasárnap, megrendezésre kerül egy 50 pontos Steamroller formátumú verseny!

Adatok :

  • Helyszín : Cantina Klub,  1074 Budapest, Alsó erdősor utca 3.
  • Hozzatok tálcát a seregnek és minden meccs végén pakoljatok le az asztalokról :)
  • Sakkóra : 60 perc per oldal
  • nincs festettségi követelmény, de nincs proxy sem !
  • a front arcok legyenek fölfestve, különben minden kétértelmű helyzetben az ellenfél álláspontja érvényesül !
  • Modellek levétele előtt mindig mérjétek le a lemérendő dolgokat, pl lélekgyűjtés, más effektusok amiknél számít a modell pozíciója. Rohamoknál ha nem messziről egyértelmű a megtett táv, jelentsétek be hogy akartok-e 3"-et menni vagy sem és jól láthatóan mérjétek le a mozgást a modell mozgatása előtt !Amennyiben ez nem történik meg, csak az ellenfél beleegyezésével kapható meg a lélek, vagy más token.
  • Ha tévedés történik a számításokban és a kockadobás már nincs az asztalon, nincs visszajátszás, marad az állapot.
  • Formátum : Steamroller 2014
  • 2 lista, mindegyiket egyszer játszani kell...

- Időbeosztás :

9:00-9:10 Első kör sorsolása, regisztráció
9:10-9:20 Első kör Elhelyezkedés az asztaloknál
9:20-11:30 Első kör
11:30-12:00 Ebédszünet
12:00-12:10 Második kör sorsolása, asztalváltás
12:10-14:20 Második kör
14:20-14:30 Harmadik kör sorsolása
14:30-16:40 Harmadik kör
16:40-16:50 Negyedik kör sorsolása, ha még van két veretlen ember
16:50-19:00 Negyedik kör(opcionális)

Jegyek

Aki a listáját elküldi nekem 03.26,szerda éjfélig annak én kinyomtatom a listáját és a beugrója 1000 forint. Aki nem küldi a listáját el időben és a helyszínen nevez annak a beugró 1300 forint.
E-Mail cím :  xlorandx [kukac] gmail com
Tizenkét jegy van, a nyeremények pedig Főnixcsarnokos utalványok.

A nyeremények a következőféleképpen fognak alakulni :

  • Az utolsó helyezett kap 1000 forint Főnixcsarnok utalványt, a maradék utalvány alkotja a "kalap"-ot
  • A nyertes viszi a "kalap" 50%-át
  • A nyertestől 1 győzelemmel kevesebbel rendelkező emberek közt kisorsoljuk  a "kalap" maradékát, két 25% részben.
  • Aki nem pakol le a meccse végén a tálcájára, nem számítja ki a Control és killpontjait, sportszerűtlen, agresszív vagy lassan kezdi el a meccsét, nem vehet részt a sorsolásban



A listaépítés alapjairól

Bevezetőként álljanak itt a leggyakoribb Warmachine / Hordes formátumok, majd később kiderül miért.

Segédfogalom : Divide and Conquer : ez egy szám ami megmutatja hogy hányszor kell játszani minden listát egy eseményen. Amivel eddig találkozhattatok az a D&C 1, azaz egyszer kell minimum játszani mindkét listát.

Steamroller
Ha valaki ilyen mond hogy egy 50,42,35 pontos Steamrollerre megy, ez azt takarja, hogy 2 listás, Divide and Conquer 1 tornára megy. Ezek a rendezvények általában 3-4 fordulósak, egynaposak.

Iron Gauntlet
Az Iron Gauntlet az a PP világbajnokság neve, a 2013-as Lock and Loadon volt az első selejtező, majd utána sorra rendezték a régiókban a selejtezőket. A játékosok pontokat kapnak a helyezésekért és az idei 2014-es Lock and Loadra behívják a régiók éllovasait, és azok ott megküzdenek a fő-fő-fő szuper díjért. Ami ebben a formátumban lényegesen eltérő hogy 2 listás, teljes festettség, és a két lista akár két különféle frakcióból is kikerülhet, természetesen karakter korlátozva. Divide and Conquer 1. A teljes festettség és amiatt hogy nagyon sokszor egyszerre történtek ezek a tornák a Masters-el, a formátum nem lett annyira népszerű mint ahogy azt a PP szerette volna. A Masters presztízse nagyobb még mindig. Az idei Lock and Loadon ( június6 ) változtatnak a formátumon, és indul a következő éves szezon. Azt tartják válószínűnek hogy nagyban fog változni a formátum, lehet hogy még a különféle frakciók párját is elkaszálják.

Masters
Masters az 3 listás, nem lehet kevesebb, Divide and Conquer 1, minimum 5 fordulós torna. Értelemszerűen 32 játékosnál érdemes megszervezni, és mivel 5 forduló egy napra nagyon sok, két napos szokott lenni. A magyar métában nem játszottunk még Masters-t, csak Bécsben, de már ott is kijött az hogy a két listához szokott játékosoknak jó nehéz volt átállni a három listára.
Itt folytatódik , katt ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ

2014. március 14., péntek

BBZS Sarok : a játék alapjairól

Az Immoren földjén sosem múló apró összecsapásokhoz és hatalmas hadjáratokhoz hasonlóan lángol fel újra és újra az ellentét a WM/H hobbisták és versenyjátékosok között. A lövészárkokat már rég megásták, Capuletek és Montaguek oldhatatlan sérelmei feszülnek egymásnak örökkön örökké.
Ebben a vitában nem szándékozom igazságot tenni ezzel az írással, egyrészt mert nem is lehet, másrészt pedig meg hülyeség az egész. Ahogy én látom, a két párt célja egy, felhőtlen szórakozás biztosítása minden résztvevő fél számára. Figyelem, szigorú magánvélemény minden amit írok (bár nagyban támaszkodom a FtF 4. epizódjának, "hogyan játsszuk ezt a játékot?" negyedére)!
Az írás fő célja a versenykörnyezetben való játékra való felkészülés segítése kezdőbb és ezen a téren tapasztalatlan játékosok számára. Ez a mód ahogy (szinte) mindenkinek játszania kéne ezt a játékot. Próbálom ezt majd itt ott érvekkel alátámasztani, és nem is kalandozni el nagyon a témától.
Az egyik megoldás tehát, hogy különböző házszabályokkal, egyezségekkel dolgozunk. Ezzel a személyes problémám az, hogy milyen arányérzékkel döntöm el, hogy egy Colossál már táp, de eLylith meg három Ravagor az már fair play? A másik lehetőség, hogy törekszünk a leginkább szabályok szerinti játékra. Ezek a szabályok nem csak kötnek bennünket és ellenfeleinket egyaránt, de a rendszerrel kapunk sok éves nemzetközi tapasztalatot is.

2014. március 12., szerda

Kupaktanács Liga : első ciklus : Listák tömege !

Itt vannak a ligában résztvevők 50 és 42 pontos listái :

Menoth

Nessos három listával !

50
Harbinger of Menoth (*5pts)
* Devout (5pts)
* Redeemer (6pts)
* Reckoner (8pts)
The Covenant of Menoth (2pts)
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Exemplar Vengers (Leader and 4 Grunts) (11pts)
Holy Zealots (Leader and 9 Grunts) (6pts)
* Holy Zealot Monolith Bearer (2pts)
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist (2pts)
Nicia, Tear of Vengeance (3pts)
Rhupert Carvolo, Piper of Ord (2pts)
The Wrack (3 wracks) (1pts)
Vassal Mechanik (1pts)
Vassal of Menoth (2pts)
Vassal of Menoth (2pts)


50
Feora, Protector of the Flame (*6pts)
* Devout (5pts)
* Judicator (18pts)
* Reckoner (8pts)
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Holy Zealots (Leader and 9 Grunts) (6pts)
* Holy Zealot Monolith Bearer (2pts)
Eiryss, Angel of Retribution (3pts)
Temple Flameguard (Leader and 9 Grunts) (6pts)
* Temple Flameguard Officer & Standard (2pts)
The Wrack (3 wracks) (1pts)
Vassal Mechanik (1pts)
Vassal of Menoth (2pts)



50
Grand Scrutator Severius (*6pts)
* Blessing of Vengeance (7pts)
* Redeemer (6pts)
* Reckoner (8pts)
* Vanquisher (8pts)
* Hierophant (2pts)
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Exemplar Errants (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Exemplar Errant Officer & Standard Bearer (2pts)
Visgoth Juviah Rhoven & 2 Honor Guard (4pts)
Exemplar Errant Seneschal (2pts)
Orin Midwinter, Rogue Inquisitor (2pts)
The Wrack (3 wracks) (1pts)
Vassal of Menoth (2pts)
Vassal of Menoth (2pts)



 42
Harbinger of Menoth (*5pts)
* Devout (5pts)
* Reckoner (8pts)
The Covenant of Menoth (2pts)
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Exemplar Vengers (Leader and 4 Grunts) (11pts)
Holy Zealots (Leader and 9 Grunts) (6pts)
* Holy Zealot Monolith Bearer (2pts)
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist (2pts)
Nicia, Tear of Vengeance (3pts)
Rhupert Carvolo, Piper of Ord (2pts)
The Wrack (3 wracks) (1pts)
Vassal Mechanik (1pts)Vassal of Menoth (2pts)



42
Feora, Priestess of the Flame (*6pts)
* Devout (5pts)
* Judicator (18pts)
* Reckoner (8pts)
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Holy Zealots (Leader and 9 Grunts) (6pts)
* Holy Zealot Monolith Bearer (2pts)
Eiryss, Angel of Retribution (3pts)
The Wrack (3 wracks) (1pts)
Vassal of Menoth (2pts)
Vassal Mechanik (1pts)




42
Grand Scrutator Severius (*6pts)
* Blessing of Vengeance (7pts)
* Redeemer (6pts)
* Reckoner (8pts)
* Hierophant (2pts)
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Exemplar Errants (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Exemplar Errant Officer & Standard Bearer (2pts)
Visgoth Juviah Rhoven & 2 Honor Guard (4pts)
Exemplar Errant Seneschal (2pts)
Orin Midwinter, Rogue Inquisitor (2pts)
The Wrack (3 wracks) (1pts)
Vassal of Menoth (2pts)
Vassal of Menoth (2pts)



Faerie két 42 pontos listával !



System: Warmachine
Faction: Protectorate of Menoth
Casters: 1/1
Points: 42/42
Grand Exemplar Kreoss (*6pts)
* Reckoner (8pts)
Avatar of Menoth (11pts)
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Exemplar Errants (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Exemplar Errant Officer & Standard Bearer (2pts)
Knights Exemplar (Leader and 5 Grunts) (5pts)
Visgoth Juviah Rhoven & 2 Honor Guard (4pts)
Exemplar Errant Seneschal (2pts)
Rhupert Carvolo, Piper of Ord (2pts)
The Covenant of Menoth (2pts)
Vassal of Menoth (2pts)
 



System: Warmachine
Faction: Protectorate of Menoth
Casters: 1/1
Points: 42/42
Hierarch Severius (*6pts)
* Blessing of Vengeance (7pts)
* Reckoner (8pts)
* Hierophant (2pts)
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Exemplar Errants (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Exemplar Errant Officer & Standard Bearer (2pts)
Holy Zealots (Leader and 9 Grunts) (6pts)
* Holy Zealot Monolith Bearer (2pts)
High Paladin Dartan Vilmon (3pts)
Paladin of the Order of the Wall (2pts)
Paladin of the Order of the Wall (2pts)
The Wrack (3 wracks) (1pts)
Vassal Mechanik (1pts)
Vassal of Menoth (2pts)
 





Retribution of Scyrah

BBZS két 50 pontos listával !

WTC 2013: Finland WHITE: Mikko Kulmala
Lord Arcanist Ossyan
Discordia
Dawnguard Sentinels Max
Dawnguard Sentinel Officer and Standard
Mage Hunter Strike Force Max
Mage Hunter Commander
Houseguard Halberdiers Max
Houseguard Halberdiers Officer and Standard
Stormfall Archers
Lady Aiyana and Master Holt
Eiryss, Mage Hunter of Ios
House Shyeel Artificer
Arcanist




WTC 2013: USA BLUE: Danny Modesto
Adeptis Rahn Shyeel
Phoenix
Sylys Wyshnalyrr, the Seeker
Dawnguard Sentinels Max
Dawnguard Sentinel Officer and Standard
Soulless Escort
Mage Hunter Strike Force Max
Mage Hunter Commander
Stormfall Archers
Stormfall Archers
House Shyeel Battle Mages
Eiryss, Angel of Retribution
House Shyeel Magister
Arcanist
Arcanist
 
 


Orboros 

Rudi egy 50 pontos listával :
System: Hordes
Faction: Circle Orboros
Casters: 1/1
Points: 50/50
Kaya the Moonhunter & Laris (*3pts)
* Winter Argus (5pts)
* Feral Warpwolf (9pts)
* Ghetorix (11pts)
* Warpwolf Stalker (10pts)
Shifting Stones (2pts)
* Stone keeper (1pts)
Tharn Bloodtrackers (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Nuala the Huntress (2pts)
Druid Wilder (2pts)
Gatorman Witch Doctor (3pts) 

Khador 

Wolfi három listával :

System: Warmachine
Faction: Khador
Casters: 1/1
Points: 50/50
Kommander Zoktavir, The Butcher Unleashed (*4pts)
* Beast-09 (11pts)
* War dog (1pts)
Gun Carriage (9pts)
Battle Mechaniks (Leader and 3 Grunts) (2pts)
* Battle Mechanik Officer (2pts)
Doom Reavers (Leader and 5 Grunts) (6pts)
* Greylord Escort (2pts)
Greylord Ternion (Leader and 2 Grunts) (4pts)
Man-o-war Shocktroopers (Leader and 2 Grunts) (6pts)
Eiryss, Angel of Retribution (3pts)
Iron Fang Kovnik (2pts)
Koldun Lord (2pts)
Madelyn Corbeau, Ordic Courtesan (2pts)
Saxon Orrik (2pts)


System: Warmachine
Faction: Butcher - Claws of the Dragon (NQ41)
Casters: 1/1
Points: 50/50
Tiers: 4
The Butcher of Khardov (*6pts)
* Devastator (9pts)
* Kodiak (8pts)
* War dog (1pts)
Great Bears of Gallowswood (5pts)
Iron Fang Pikemen (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Black Dragon Officer & Standard (0pts)
Iron Fang Pikemen (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Iron Fang Pikemen Officer & Standard (2pts)
Iron Fang Uhlans (Leader and 2 Grunts) (7pts)
Iron Fang Kovnik (2pts)
Iron Fang Kovnik (2pts)
Kovnik Markov (4pts)


System: Warmachine
Faction: epic Butcher - Mad Dogs of War
Casters: 1/1
Points: 50/50
Tiers: 4
Kommander Orsus Zoktavir (*6pts)
* Conquest (19pts)
* Spriggan (10pts)
* War dog (1pts)
Doom Reavers (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Greylord Escort (2pts)
Doom Reavers (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Greylord Escort (2pts)
Doom Reavers (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Greylord Escort (2pts)
Fenris (5pts)